Wysokie obcasy – najbardziej niewygodne buty dla dziewczyn

Noszenie wysokich obcasów sprawi, że Twoje stopy będą boleć, a chodzenie w takich butach będzie wymagało wiele wysiłku. Możesz powiedzieć, że noszenie wysokich obcasów jest najnowszym trendem i wiele dziewczyn również za nim podąża. Ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że noszenie butów na wysokich obcasach może zrujnować Twoje stopy i nogi.

Wysokie obcasy to rodzaj butów, które zostały zaprojektowane, aby uczynić Cię wyższą i szczuplejszą. Jeśli nie wiesz, co oznacza słowo “stiletto”, to jest ono tożsame z obcasem typu stiletto. Obcasy te są tak wysokie, że sprawiają, że Twoje stopy wyglądają jak drapacz chmur.

Większość dziewcząt nosi buty na wysokich obcasach ze względu na trendy w modzie. Problem polega na tym, że nie zdają sobie one sprawy z tego, że noszenie wysokich obcasów będzie miało negatywny wpływ na ich stopy.

Głównym powodem noszenia butów na wysokich obcasach jest to, że wyglądają one na wyższe i szczuplejsze. Jest jednak pewna wada: nosząc wysokie obcasy, nigdy nie staniesz się ani wyższa, ani szczuplejsza. Wysokie obcasy nie tylko sprawią, że będziesz wyższa, ale także skrócą Twoje nogi i sprawią, że będziesz wyglądać na niższą.

Istnieją dwa rodzaje wysokich obcasów, które należy wybrać. Są to szpilki i kliny. Szpilki to najbardziej powszechny i najprostszy rodzaj obcasów, które mają za zadanie uczynić Cię wyższą.

Szpilki to typ obcasa, który jest wykonany z metalu i został zaprojektowany, aby uczynić Cię wyższą i szczupłą. Ten typ obcasa jest odpowiedni dla osób, które planują pracę w biurze.

Szpilki są tak wysokie, że będziesz musiała wysoko podnosić nogę i będzie Cię to bolało. Podczas chodzenia w szpilkach można odczuwać zawroty głowy. Najważniejsze jest jednak to, że noszenie butów na wysokim obcasie powoduje skrócenie ciała.

Jeżeli planujesz nosić buty na wysokim obcasie przez bardzo krótki okres czasu, idealnym wyborem będą kliny. Klin jest taki sam jak płaski but, ale ma lekko zakrzywiony spód. Jest on specjalnie zaprojektowany do krótkotrwałego użytku.

Takie obcasy można nosić przez kilka godzin, po czym odczuwalny będzie niewielki ból. Obcasy te nie są zalecane do długotrwałego użytku i dla kobiet z płaskostopiem.

Wnioski:

Podsumowując, jeśli planujesz nosić buty na wysokim obcasie przez dłuższy czas, powinnaś ich unikać. Jeżeli masz płaskostopie i nie chcesz wkładać w to zbyt wiele wysiłku, najlepszym rozwiązaniem będą kliny. Moim zdaniem, nie należy starać się wyglądać na wysoką w krótkim czasie.

This entry was posted in Moda.

About

You may also like...

Comments are closed.