Buty, w których szkoda chodzić – najdroższe buty świata

Według popularnych żartów kobiety są w stanie wiele wydać na buty. Jednak są takie sytuacje, że jest nie możliwe. Na przykład buty są stanowczo za drogie. Istnieją bowiem buty, których kupno, oznaczałoby zapłacenie istnej fortuny.
Jak te najdroższe buty świata.

Passion Diamond Jada Dubai

Passion Diamond Jada Dubai to szpilki, których sama zdradza, że nie są najtańsze. Wręcz przeciwnie. Te konkretne buty są najdroższą parą butów na świecie. Ich cena wynosi 17 milionów dolarów.
Skąd taka cena za szpilki?
Skóra, która posłużyła do wykonania butów jest ze złota pomieszanego z jedwabiem. Ozdobione są 236 diamentami z czego na końcu każdego buta znajduje się 15-karatowy diament.
I to jeszcze nie wszystko. Model pokazowy butów w rozmiarze 5,5 US mogło obejrzeć jedynie 50 osób. Zachęceni kupnem muszą się zaś zgłosić z rozmiarem własnego buta, gdyż każda para wykonywana jest na specjalnie zamówienie.

Li-Ning The Fire Monkey

Przed Passion Diamond Jada Budaj najdroższymi butami na świecie były The Fire Monkey, które kosztowały 4 miliony dolarów. Zostały stworzone przez Mache i Bicoin dla byłego zawodnika Miami Heat Dwyane’a Wade’a.
Zawodnik jednak nigdy ich nie założył. Ręcznie wykonane buty z białymi diamentami, kawałkami niebieskiego szafiru i 18-karatowym złotem trafiły na aukcję. Dochód za sprzedaży wspomógł organizację Soles4Souls.

Air Jordan 1 OG

Czas na kolejne buty sportowe. Tym razem te buty były używane, jednak nie przez byle kogo. Grał w nich Michael Jordan na początku swojej kariery w Chicago Bulls. Buty pochodzące z 1985 roku, podpisane przez samego Jordana zostały wystawione na aukcję. Podczas niej zostały sprzedane za 560 tysięcy dolarów.
Przez ten fakt stały się one najdroższymi butami marki Nike.

Nike Waffle Racing flat Moon Shoe

– 437,500$
Kolejna nie najnowsze buty. Można wręcz powiedzieć, że kawałek historii, gdyż są to jedne z pierwszych butów marki Nike. W 1972 roku stworzono jedynie 12 par tych butów. Nieużywane trafiły na aukcję w 2019 roku, podczas której zostały wylicytowane przez kanadyjskiego inwestora. Buty zostały sprzedane za 437 i pół tysiąca dolarów. Tym samym były to najdroższe buty roku 2019.

 

This entry was posted in Inne.

About

You may also like...

Comments are closed.