Zasady dress code’u, których należało się nauczyć w dzieciństwie

Są pewne rzeczy, które każdy robi bez zastanowienia, np. gdy ktoś do nas mówi, bardzo łatwo jest zauważyć, czy rozmawia z nami, czy nie. My, ludzie, mamy taką tendencję do rozmawiania z nieznajomymi, ale kiedy znajdujemy się w zatłoczonym miejscu, zaczynamy czuć się niespokojni.

Jeśli będziesz przestrzegać poniższych zasad dress code’u, nigdy nie będziesz czuć się niezręcznie podczas rozmowy z kimś.

Bez dżinsów

Dżinsy to najpopularniejsze męskie ubrania na co dzień, ale nie należy ich nosić w zatłoczonych miejscach. Powszechnie wiadomo, że jeansy są bardzo niewygodne dla każdego, kto je nosi.

Noś kapelusz

W miejscach publicznych, a także w zatłoczonych miejscach, zawsze należy nosić kapelusz, ponieważ nie wiadomo, kto znajdzie się w pobliżu. Kapelusze doskonale chronią też głowę przed zimnem.

Chowaj dłonie i stopy

Jeśli masz wątpliwości, czy ktoś się na Ciebie gapi, staraj się zakrywać stopy i dłonie, ponieważ nie wiesz, kto znajduje się w pobliżu. Jeśli je zakryjesz, Twoje dłonie i stopy pozostaną ukryte.

Nie odsłaniaj kolan

Jeśli masz na sobie krótkie spodenki, staraj się zakrywać kolana, ponieważ nie wiesz, kto jest w pobliżu.

Podsumowanie:

Oto pięć zasad dress code’u, których powinieneś był nauczyć się w dzieciństwie. Przestrzegaj ich, aby czuć się komfortowo i uniknąć kłopotliwych sytuacji.

 

About

You may also like...

Comments are closed.