Zadbaj o bezpieczeństwo nastolatka podczas zakupów w Internecie

Co się dzieje, gdy Twoje dziecko chce coś kupić w Internecie? Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi Ci do głowy, jest pytanie: co się stanie, jeśli ktoś zaatakuje Twoje dziecko? Zapewniam Cię jednak, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, gdy Twoje dziecko idzie na zakupy do Internetu.

Istnieją jednak pewne rzeczy, o których należy pamiętać, aby dziecko było bezpieczne podczas zakupów w Internecie.

Bezpieczeństwo płatności

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, gdy dziecko robi zakupy w Internecie, jest bezpieczeństwo płatności. Jeśli Twoje dziecko chce dokonać zakupu, musisz upewnić się, że jego karta kredytowa lub debetowa jest bezpieczna, a pieniądze, którymi dziecko zapłaci, są również bezpieczne.

Załóż osobne konto

Dziecko może utworzyć osobny adres e-mail do zakupów online, a Ty możesz utworzyć do niego osobne hasło.

Uważaj na phishing

Jeśli Twoje dziecko chce dokonać zakupu, musisz zwracać uwagę na wiadomości e-mail, które otrzymuje i upewnić się, że link podany w tej wiadomości jest bezpieczny. Jeśli dziecko nie jest tego świadome, może zostać oszukane.

Nie pozwalaj dziecku na samodzielne zakupy

Nie zaleca się, aby dziecko samo korzystało z Internetu. Jeśli dziecko chce dokonać zakupu, należy upewnić się, że jest ono z nami i nie pozwalamy mu na samodzielne zakupy.

Wnioski:

Oto niektóre ze sposobów zapewnienia dziecku bezpieczeństwa podczas zakupów w Internecie. Należy jednak pamiętać, że dziecko nie może próbować kupować niczego niebezpiecznego, w przeciwnym razie zostanie ukarane mandatem.

 

This entry was posted in Inne.

About

You may also like...

Comments are closed.