Noworodek – jak go ubrać?

Garderoba noworodka

Ubranka dla noworodka to bardzo ważna kwestia. Powinny znaleźć się w wyprawce, skompletowanej jeszcze kilka tygodni przed planowanym terminem porodu. Musi znaleźć się w niej wszystko to, czego maluch będzie potrzebował w pierwszych tygodniach życia. Odpowiednie ubranie noworodka to kwestia, która w wielu przyszłych rodzicach wzbudza strach i wiele wątpliwości. Żaden opiekun nie chce bowiem, aby maluch przeziębił się. Jak ubrać noworodka? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Ubranie noworodka

Pierwszą kwestią, którą niewątpliwie należy poruszyć są materiały. Warto pamiętać o tym, iż skóra noworodka jest delikatna, a więc powinna być traktowana ostrożnie. Ubranka nie mogą podrażniać malucha, ani powodować reakcji alergicznych. Dlatego kompletując garderobę noworodka należy wybierać delikatne, naturalne materiały.
Jak ubrać noworodka, aby było mu ciepło, ale jednocześnie aby go nie przegrzać? Warto zastosować starą zasadę i ubierać malucha w jedną warstwę więcej, niż osobę dorosłą. Nie trzeba przejmować się tym, iż dziecko się przegrzeje. Warto natomiast pamiętać, iż w brzuchu mamy jest ciepło i przyjemnie, a noworodek dobrze czuje się w tego rodzaju warunkach. Jedna warstwa więcej będzie więc odpowiednia, a dziecko poczuje się bezpiecznie. Otulacze i kocyki są również mile widziane, ponieważ otulony noworodek wówczas czuje się tak jak w łonie mamy.

Podsumowanie

Garderoba noworodka powinna być odpowiednio wyposażona, jeszcze przed jego przyjściem na świat. Ubranka powinny być delikatne, wykonane z odpowiednich materiałów. Dzięki temu skóra dziecka nie zostanie podrażniona, nie powinny pojawiać się także reakcje alergiczne. Maluch czuje się dobrze w warunkach, które przypominają te w łonie matki. Dlatego dziecko należy ubierać w jedną warstwę więcej, niż ma na sobie osoba dorosła. Koce i wszelkie otulacze to także dobre rozwiązanie, które pozwoli noworodkowi poczuć się jak w łonie mamy, a więc w pełni bezpiecznie.

 

About

You may also like...

Comments are closed.